19. november 2022

Meie esimesed tomatid


Mari-Liis ja Rene ostsid aasta tagasi maja. Sinna juurde kuulus renoveerimist vajav vana suvila ja enam-vähem töökorras kasvuhoone. Mari pani varasematel seemned mulda. Koos istutasime tomati- ja kurgitaimed kasvuhoonesse. Tema kastis ja mina ronisin ning sidusin taimed. Kärpisin lehti. Siis juulikuus valmisid viljad. Ilusad maitsvad ja magusad. 
















Kurkide kasvutempo oli aeglasem. Mõni kõlbas süüa aga vist oli selline sort mis polnud just kõige parem. Viinamarjad kasvasid aga eriti ei maitsenud.  Suvikõrvitsaiz saime 2. Maasikaid ja vaarikaid ja sõstraid oli ka. 

Tegin moosi kirssidest, õuntest ja vaarikatest. Panime karpidega sügavkülma. Nüüd hea süüa kooki moosiga ja pudrule. Ilus suvi oli. 

Lahkus minu klassijuhataja Rein Põldme

 Kaastunne Maiele ja perele ja meie kooli õpetajatele. 89aasta on pikk elu, täis tegusid, tööd ja kogemusi. Tunneme uhkust ja mäletame oma k...