10. mai 2024

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus selline võimalus puudub, sest meil on rõõduuks kitsas ja sinna ratastooliga ei saa. Käisime lõunat söömas hotelli basseini kõrval baaris ja õhtust sõime restoranis. Hotell on suur, 6-korruseline ja  korrust on veel maa all. Inimesi mahutab u 600. Meie toa kõrval on kohe baar. Inimesed saavad väljas suitsetada aga mulle tundub, et seda tehakse igal pool või siis tuul toob suitsulõhna koridoridesse. 

Järgmise päeva hommikul on infotund. Kuna kevadhooaeg alles algas, siis eksursioone on veel vähe, mägedes võib olla veel lund ja sinna reise ei korraldata. Mina valin hamami ja tasun selle eest 25 eurot. Võõõtsime asjad ja läksime randa. Kuna randa viib buss, siis nägime, et ratastooliga sinna sisse ei mahu ja trepiastmetest bussi Arkot tõstma ei pea. Hotelli retseptsioonist ehk infolauast anti meile lubadus, et nende autoga saame randa. Oluline oli aru saada kus see rand asub. Tegelikkuses küsisime teed kuidas sinna minna aga hotellitöötajad tegid meile selgeks, et sinna viib kruusatee ja selle läbimine ei ole hea mõte. Saime siis kiiresti u 5 minutise autosõiduga randa. Võtsime rannatoolid ja hakkasime puhkust nautima. Meri oli sinine ja veetemperatuur 17 . Arko naeris, et mina lähen isegi = kraadise veega ujuma. Läksngi. Esimne suplus igal aastal nõuab harjumist aga mõnus on rannas päikest võtta. Tegelikkuses vist päike võtab meid. Õhk oli 8 C. Täitsa palav suvi. Jalutasime lõuna ajal hotellini ja sealt edasi Side vanalinna. Jalutasime linnavaremeteni ja teed liiklemiseks olid normaalsed. Enne seda käisime hotelli rannabaaris grillitud kala söömas. See maitses hästi. Andsin Arkole ka airani jooki proovida aga talle see ei sobinud. 

Õhtul sai nalja ka. Telekas ei läinud tööle. Kutsusin parandaja. Tuli, vahetas puldis patareid ja võõttis teleka seinalt alla ja nokitses selle kallal. Vist on see invatuba nii harva kasutuses, et isegi telekas seadistamata. Saime telekale pildi ette. Kanaleid oli seal üle 70. Samme tuleb linna peal jalutades päris rohkelt. 


Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...