8. juuni 2016

Hea teada: Kõik puudega inimesed kohe töötukassasse tormama ei pea

Selline selgitav artikkel siis Heilika Leinuselt Postimehes, mille link avaneb (siit).

 Kõik puudega inimesed kohe töötukassasse tormama ei pea

Seoses 1. juulist jõustuva töövõimereformiga on ametiasutuste poole pöördunud palju murelikke inimesi, kes kardavad, et juuli algusest tuleb end töötukassas arvesse võtta kõigil osaliselt töövõimetutel inimestel. Tegelikult see nii ei ole.
«Inimesed, kellel on juba määratud vähenenud töövõime, sellel aastal midagi tegema ei pea,» rääkis töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu. «Töötukassasse tulevad 1. juulist need inimesed, kelle töövõimet hinnatakse esmakordselt. Need, kellel tuleb korduvhindamine, peavad pöörduma töötukassasse alates järgmisest aastast, vastavalt sellele, millal korduvhindamine toimub. Töövõimetuspensionäridel, kellel saab tähtaeg sel aastal läbi, peaksid 31. detsembrini pöörduma sotsiaalkindlustusametisse.»
See tähendab, et inimesed, kellele on töövõimetus või puue juba määratud, toetuse kaotuse hirmus kohe töötukassa poole pöörduma ei pea. Juba määratud toetust saavad nad edasi seni, kuni viimasel hindamisel kindlaks määratud tähtaeg kätte jõuab.
«Tähelepanu tuleks siiski pöörata sellele, et arsti juures tuleks ära käi kuus kuud enne kordusekspertiis,» lisas sotsiaalkindlustusameti kommunikatsiooninõunik Regiina Salmu. See tähendab, et kui kordusekspertiisi aeg on jaanuaris, siis tuleks arsti juurde minna sügisel. Neile osaliselt töövõimelised ja töövõimeta inimestele, kelle töövõimetuse hindamise tähtaeg järgmise aasta alguses läbi saab, saadab sotsiaalkindlustusamet juuni alguses ka kirja, milles selgitab, kuidas täpselt toimida ja kuhu pöörduda.
Kui töövõimet hakkab hindama töötukassa, siis puuet jääb endiselt hindama sotsiaalkindlustusamet. Salmu lubas, et sotsiaalkindlustusamet saadab ka puudega inimestele piisavalt vara vajaliku info selle kohta, millal mida teha on tarvis.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...