5. aprill 2017

Aprillist muutus töövõimetoetuse päevamäär

Infot Töötukassalt, sest alates 1.04.2017 muutuvad päevamäärad. Uudise link (SIIT).

1. aprillist muutub töövõimetoetuse päevamäär
Töövõimetoetuse päevamäär indekseeritakse iga aasta 1. aprillil vastavalt riiklikule pensioniindeksile, mis on käesoleval aastal  1,051.  1. aprillist 2017 on töövõimetoetuse päevamäär puuduva töövõimega inimesel 11,82 eurot (keskmiselt 354,6 eurot kuus) ja osalise töövõimega inimesel 6,74 eurot (57% päevamäärast ehk keskmiselt 202,1 eurot kuus).
Töövõimetoetust makstakse jooksva kuu 10. kuupäeval eelmise  kuu eest. Aprillis  makstakse töövõimetoetus märtsikuu  eest ehk vana päevamääraga. Uue  päevamäära järgi arvutatud toetused makstakse välja mais.  Töövõimetoetuse ettemaksed aprilli eest tehakse uue päevamääraga neile inimestele, kes on esitanud töövõimetoetuse taotluse püsiva töövõimetuse kestuse ajal ja kelle töövõime hindamise otsus tehakse püsiva töövõimetuse kestuse ajal.
Töövõimetoetust ei indekseerita, kui  toetus on määratud varasema töövõimetuspensioni suuruses.
Kui inimese sissetulek eelmisel kuul enne toetuse maksmist on suurem, kui toetuse 90-kordne päevamäär, hakatakse töövõimetoetust vähendama. Pärast indekseerimist on 90-kordne päevamäär 1063,8 eurot. Osalise töövõime korral ei maksta enam töövõimetoetust, kui inimese sissetulek on üle 1468 euro kuus ja puuduva töövõime korral, kui sissetulek on üle 1773 euro kuus.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...