26. mai 2019

Meie reisiblogi: Egiptuse seiklused 3

Elu, söök ja päev merel. Järgmisel hommikil oli Tez Touri infotund vene keeles, sest sellest me saame oluliselt paremini aru kui inglise keeles. Kohalike hääldus on natuke teine, kuid jutud saab räägitud. Valisime tasuta poekülastuse ja merepäeva koos 5 seiklusega. Meid viidi poodidesse väikebussiga, kuhu Arko oli vaja sisse tõsta ja nii 3 korda järjest. Esomene pood oli nahktoodetst aga kuigi seal oli lift, siis enne lifti oli trepp. Sealt midagi eriti suurt ei ostnud. Vaatasime erksaid mantleid, nahkjopesid, salle, vöösid ja kotte. Ostdin endale roosa käekoti ja Arkole kaelasalli. Poemüüjad olid silmnähtavalt pettunud, et me midagi eriti ei ostnud. 2. pood oli lõhna ja õlipood. Saime nuusutada ja proovida erinevaid õlisid, salve ja tehti ka esitlus, kus kiideti kõike. Ostsin endale 2 salvi ja natuke midagi veel. 3. pood oli suveniiride pood ja sealt siis ostsime suvrniire ja kingitusi kaasa. Siiani joon hommikul kohvi kollasekuldsest tassist. Tõin teistelegi kingituseks tassid. Need on sellised mugavad ja hea paraja suurusega.
Veel tellisime meile limusiini, milkeks osutus tavaline aga uuemat tüüpi KIA. Nüüd ka limusiiniga sõidetud. Juht oli notmaalne ja Senzo Malli sõites jäime ummikusse. Seal oli natuke trügimist autode vahel. Enne parklasse sõitmist kontrollis kohalik politsei auto pakiruumi ja auto aluse üle. Käisime mitu tundi poes ja pärast tulime auto juurde. Poes eurodes maksta ei saanud, tuli vahetada raha või maksta kaardiga. Ostsime teed ja puuvilju, krõpsu ja halvaad jne.
Taksosõit msksis mingi 25-30 eurot aga täpset hinda ei mäletagi. Tean vaid, et hotel asus keskusest u 30 km kaugusel ehk ääremaal Punase mere ääres. Rand oli super. Kohe läks kiiresti nii rinnust saati sügavaks ja seal oli palju värvilisi kalu ja koralle. Mul ja Andresel olid ujumisprillid kaasas. Merepõhi oli liivane, vesi selge ja soolane.  Veetsime seal merd uudistades päris palju päevi ja tunde. Rannas oli invarand, kust mereni pääses aga enne vett oli liiv ja sikutasime koos Andresega Arko paaril korral vette. Päris lahe oli kalaparvedega koos ujuda. Rannas käisid ka kohalikud kaamelite, eeslite ja hobustega ja pakkusid sõitu. Veel pakuti masaazi, iluprotseduure, tätoveeringuid ja reise. Arkot koheldi väga aupaklikult ja viisakalt. Meelitati, et tema jaoks on kõik tasuta. Ohh seda ilusat elu. Randa minnes saime oma rätikukaardid saunalinade vastu. Rannatoolid olid ka vabalt olemas. Kui vinguda, siis suitsuhaisu ja jahtide ja väikelaevade kütuse haisu ja õlilaikude üle. Aga kaugemal oli vesi puhtam. Õnneks mingeid jamadid vesi ei trkitanud. Arko sai küll mingi kõhuprobleemi ja käisin talle apteegist doktori käest tablette ostmas. Meie tervis vist rohkem harjunud ja ainuke mure oli päike, mis naha punaseks tegi.
Kui meil oli päev merel, siis Arkol oli see rannapäev. Hommikul viis buss meid El Guona juurde. Seal saime 2 mootorpaadiga ekskursiooni ja koha peal jalutada. Käisime kohvikus ja jalutasime seal linnas. Peale seda viidi meid jahiga merele. Sõitsime diivaniga ja banaaniga. See oli päris lahe ja äge. Päraat viidi meid delfiine vaatama, keda me ei näinud ja siis järgnes snorgeldamine ning viimaseks atraktsiooniks oli kalapüük. Üks naine sai 1 kala. Teised jäid saagita aga lõunasöök ja must tee, puuviljad oli maitsevad. Selle raha eest (30 eurot või oli rohkem) oli seda küll. Päeva lõpuks viidi mrid veel kollase läbipaistva põhjaga paadiga sõitma. Loksutas päris kenasti ja terve päev olime merel. Pärast tõi suur buss meid hotelli.
Selle hotelli miinuseks oli kütteta basseinid, kus vesi oli jäine aga merevesi oli novembri keskel täitsa soe. Arvan mingi 25 c. Päike paistis ja ujumiseks jalutasime mere äärde, umbes 300 meetrit.
Söök oli nagu kohalikus sööklas. Kõhu sai täis aga nädalaga tüdinesime sellest toiduvalikust. Eks oli eelmistel  kordadel suurem toiduvalik. Lisaks olid pidevalt otsas kohvitassid, noad, kahvlid, taldrikud jne. Pidev trügomine ja vabade laudade puudus ning pikad toidu järjekorrad sunfidod meid otsima alternatiive ning  käisime söönas 2. korrusel.
Üks kord oli võimalus külastada rahvustoidu restorani ja valisime kalarestorani, kus meid teenindas kelner. Sõime suppi, kala ja mereanfide praadi ja magustoiduks jäätist või kooki. See oli päris huvitav õhtusöök.
Igal õhtul oli ka kultuuriprogramm hotelli väliterassil. Viimasel õhtul oli ka disko. Paljud proovisid vesipiipu.
Oli ka kohaliku kultuuri ehk egiptuse toidu, sh magusate kommide ja jookide tutvustus. Maitsesime isegi aga rahvamass trügis ning veetsime aega ka poodides ja baaris.
Lennujaama sõitmiseks tahtsime tellida reisikorraldaja kaudu taksot. Kahjuks limusooni meile ei leitud ja Tez Tour saatis meile auto, mis meid korralikult 30-35 euro eest lennujaama sõidutas.
Lennujaama juures tuli kohe transamees mrile appi, rabas kohvri, juhatas meid Tallinna lennu värava juurde. Saime tseck inni tehtud ja kohvrid turvakontrolli antud. Peale seda hakkas ta raha nõudma ja oli rahulolematu 1 dollari eest. Saime lennukile hästi ja koju lend kulges tõrgeteta. Oli pidikeste laste kisa ja batuke lennuki rappumist. Tallinnas tuldi Arkole transporditooliga vastu. Lennuki uksd juurde toodi isegi 3 rataatooli. Arko tool lubati saata kohvrite lindile. Muigasime, sest sinna see poleks mahtunud.
Passikontroll läks kiirelt aga peale kohhvri kätte saamist, ootasime veel ratastooli, mis lõpuks toodi kudkilt nurga tagant. Taksot ootasome ja kuigi ise ma seda invatakso teenust korraldan, siis Tulika Takso airpordi taksod mrid tellida ei soovinud. Aafrikast tulles, tundus vihmane ilm külm ja jahe. Helistasin dispetserile ja  meil paluti võtta takso, mis oli vist 8. masin ja selle peale me ei istunud. Ootasime trammipeatuse kõrval ja takso  saabus paari minutiga. Tulime koju ja tegime kohvi ning võtsime kohvreid lahti ja jälle oli kohvrilt tabslukk pihta pandud. Kõik asjad olid alles. Reis sujus hästi.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...