3. juuni 2023

Õed Aafrikas ehk Tuneesia kultuurireis 4

3.päev - 30. aprill 2023

Sellesse hotelli jääme 2 ööks. Hommikul on äratus ja hommikusöök. Bussis kohtume kl 8.45. Söök on huvitav ja pisut harjumatu aga kõhtu me midagi saame ja nälga ei jää. Reis jätkub.

Germalo: 3. päev EKSKURSIOON JA PUHKUS DJERBA SAAREL - LOOTOSÕITE ÕGIJATE SAAR. Hommikusöök. Ringsõit saarel on põnev ja meeleolukas. Juba 650 a eKr kiitis Homeros Djerba saart oma eeposes Odüsseia, jutustades sellest, kuidas Trooja sõdalased saarel lootoseõitega maiustasid ning saarelt lahkuda ei soovinud. Päeva jooksul uurime, millega saar täna oma külastajaid paelub. Djerba pealinn kannab nime Houmt Souk - siin pakuvad meile huvi kohalik turg ja Borj el Kebiri kindlus. Keskusest lühikese sõidu kaugusel asub sadamapiirkond, kus on suurtes lademetes kaheksajalgade püügipotid. Seejärel pakub meile huvi Guellala külakene, mis on üle kogu Tuneesia kuulus kvaliteetse, kaunite mustritega kaunistatud vastupidava keraamika poolest. Muuseas on tegemist ainukese külaga saarel, kus senini võib kuulda ka igapäevaselt kasutatavat berberi keelt. Siin  asub ka suurejooneline Tuneesia etnograafiamuuseum, kus saab näha rikkalikku ja toredat ülevaadet tuneeslaste eluolust, traditsioonidest. Jerba Explorer pakub võimalust imetleda Niiluse krokodille ning teha jalutuskäik saare arhitektuuri illustreerivas vabaõhumuuseumis. Fadlouni maasse kaevunud mošeed külastades saame ettekujutuse  islami pühakoja eripärast kuumas kliimas. Päeva teise poole saab veeta rannas või hotelli basseini ääres.

Istusime kohvikus ja jõime head kohvi. Käisime sünagoogis. Jalutasime tänavatel, kus kohalikud kunstnikud olid 2014. aastal teinud kunsti kohalikele majadele ja tänavatele. Külastame keraamikatehast mille hoovis on ka toredad kaamelid. Sööme mere äärses baaris kalapraadi. Vaatame krokodille ja külastame vabaõhumuuseumi, kus näidatakse kuidas kohalikud valmistavad käsitööd ning piilume sisse erinevatesse hoonetesse, kus pressitakse õli, püütakse kala erinevate püügiriistadega ja õli pressitakse. Külastasime mozeed. Hinnad olid lõunasöök 20, õlu 5, vesi 1 tinaar. Õhtu- ja hommikusöögid on hotellides, lõunasöögid ostame lisaks. Ajaloomuuseum on päris põnev. Tiiu seda näha ei soovi. Jalutan üksi. Seal on suuri vaase, vaipasid, ehteid, riietust jne.  


Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...