27. juuli 2023

Õed Aafrikas ehk Tuneesia kultuurireis 8.

 6.päev - 3. mai 2023

Uus päev ja uued elamused. Äratus kl 6. Pakime kohvrid, läheme sööma ja kl 6.45 läheme bussireisile põhja poole kõrbest läbi. Saame giidilt teada, et koraan tähendab ettelugemist. Põhineb islami usul. Sisaldab ilutusi, ettekuulutusi, kogutakse, jutustatakse lugusid või antakse juhtnööre. Tsuraad jagunevad värssideks. Sisaldab ka käske ja hoiatusi. On moslemite jaoks meditatiivne tegevus. Kõige õigem koraan on araabia keelne. 1. versioon tõlgiti ladina keelde. Islam tähendab allumist Allahi tahtele. Hommikul joome kohvi kl 8.30 tee äärses kohvikus. Siis hakkab juhutma, et kõige pealt tahtis seal vahepeatuses üks kerjus bussi tulla, siis taguras mingi väike kaubik bussi paremasse tagumisse tiiba, bussijuht oli kuri. Kaitsesime oma koobast ja kerjust bussi ei lasknud. Tuneesias kasvab 65 mijonit oliivipuud. Maa on 60% eraomanduses ja 20% riigi ja 20% koperatiivide omanduses. Päev on huvitav ja veidike väsitav, kuigi meie saame bussis puhata ja huviga kuulata mida giid räägib. Tasub minna kultuurireisile, sest seal ei hakka igav ja pole aega raamatut lugeda. Akna taga on kõrb, oliivipuud ja kohati sinine meri. Kahjuks on ka palju prügi ja kilekotte, mis hõljuvad kaktuste ja olivipuude okstes.  

SUFETULA - KAIROUAN - SOUSSE . Hommikusöök. Alustame sõitu Põhja-Tuneesia suunas. Külastame Sufetula linnas Vana-Rooma aegseid varemeid, mis on ühed paremini säilinud Aafrikas. Huvi pakuvad triumfikaar, foorum ja sammastikud. Peatume moslemite pühas linnas Kairouanis - seitse palverännakut siia võrdub hadžiga Mekasse. Vaatame Aghiabidide basseini, linna sajast mošeest näeme muidugi suurt možeed, Kolme ukse ja Habemeajaja mošeesid ning Bir Barouta Püha allikat. Võimalus lõunatada Kairouanis (lisatasu eest). Majutus ja õhtusöök 2 järgneval ööl Sousse'i rannikul hotellis Mouradi Palace*****.   

Tagaplaanil on mägedes prints valgel hobusel. Pilte tegid Tiiu ja Karoliina. Kommentaare ei ole:

Automatk Tallinnast Hispaaniasse ja Portugali 7

  7. päev - 16.juuni 2023 Ärkame, sööme saia ja joome kohvi ja alustame sõitu. Käime hommikul jaultamas mere ääres Lõuna ajaks otsime ühe il...