7. august 2023

Õed Aafrikas ehk Tuneesia kultuurireis 10.

8. päev - 5. mai 2023

Täna pakime kohvrid, sööme hommikusööki hotellis, sulgeme oma hotellitoa ukse ja anname võtme ära. Löön kinni ooma kohvrikaane ja siis avastan, et minu helesinises lilledega rahakotis ei ole väikeses sahtlis enam kohvri võtit. See on ei kusagil. Otsin aga ei leia. Ainuke lohutus on, et teine võti on kodus. Täna on viimane kutluurireisipäev ja veel on midagi vaadata. Veedame hommikul paar tundi peale sööki basseini ääres, siis bussi ja viimaseid elamusi saama. See mauseuleum on kuidagi kõle aga seal ees teeme pilti. Pilti teevad ka naised omna hennamaalingutest kätel, jalgadel. Tallinnasse lend kulgeb õigel ajal ja rahulikult. Lennujaamas vahetame oma allesjäänud kohaliku raha eurodeks ümer. Passikontroll ja kohvrite ära andmine läheb kiiresti, meil midagi keelatut pole ja asjad jäävad meile alles. Kodus tuleb Arko lennujaama vastu ja käes on juba 6.mai 2023. Äge ja vahva reis oli. Puhkame välja ja kohe pealelõunat saame jälle tiiuga kokku, sest ees ootab õetütre Mai-Liisi ja tema tütre Mirely aiapidu, sünnipäev. Sinna panen soojema jope selga, sest võrreldes Tuneesia suveilmaga on meie maikuu algus külm ja jahe. Käisime rikkama linnakodaniku majas. Jalutasime medinas ja sõime lõunaks  kalasuppi ja arbuusi. Kehakeele abil suutsime tellida mida soovisime. 

Järgmiste kohtumisteni. Aitäh, armas Tiiu, et olid selline armas ja tore reisikaaslane. Õdede värk. Varsti jälle on mind ootamas suvepuhkus Arkoga Hispaania- POrtugal ja juba kuu aja pärast. Ja nagu meie giid Tea ütles, siis laske muljetel selgineda paar nädalat. Ja nii ongi. Julgen soovitada teistelgi bussireisi-kultuurireisi. See on tore. Ja uusi maid avastada on samuti tore. Mulle Tuneesia meeldis. Läheks tagasi, kui võimalus avaneb. Aga nii palju muid teid ja maid on avastamata. 

SOUSSE, OTSELEND HAMMAMET-TALLINN Hommikusöök. Vaba hommikupoolik hotellis. Pärast check-outi hotellist l'heme veel tutvuma Sousse'i vanalinnaga ehk medinasse. Teeme mõnusa jalutuskäigu, vaatame ribati, suurt mošeed. Monastiris näeme riigi esimese presidendi Habib Bourguiba mauseuleumi. Seejärel on aeg suunduda lennujaama. Otselend Hammamet-Tallinn kell 18:30-00:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX558). 
 

Kommentaare ei ole:

Automatk Tallinnast Hispaaniasse ja Portugali 7

  7. päev - 16.juuni 2023 Ärkame, sööme saia ja joome kohvi ja alustame sõitu. Käime hommikul jaultamas mere ääres Lõuna ajaks otsime ühe il...