3. veebruar 2014

Appi tõttas jääkaabitsaga naabrimees

Ilmajaam hoiatas, et hakkab sadama jäävihma. Nii see eile 2.veebruaril oligi ja isegi lennukid ei saanud maanduda Tallinnas, vaid suunati Helsinkisse. Eile me autot ei kasutanud ja kui me esmaspäeva hommikul tööle hakkasime minema, siis auto läikis jääst. Eriti palju oli seda aknaklaasidel. Arko läks varem autot soojendama ja kui mina sinna jõudsin, siis meie tubli ja usin naabrimees oli Arkole ise abiks tulnud ja kraapis hoolega esiklaasi jääst puhtaks. Teretasin ja tänasin noormeest, sest mina oleks kindlasti oluliselt rohkem vaeva näinud ja energiat kulutanud aga nüüd sain mina ainult veidike küljeakent ja tagaklaasi jääst puhastada. Leidub ikka Eestis häid inimesi. See meesterahvas on korduvalt Arkoga suhelnud ja teretame ikka. Isegi maha sadanud lumi oli jääkattega. Ilus aga lund tuli juurde ja seetõttu olid liiklemiseks olud rasked. Töö juures maajahoidja aina rookis labidaga, siis puhkas natuke ja alustas jälle oma labidaga rookimist. Ilmatargad räägivad jäävihmast järgmises Postimehe artiklis.


Sünoptik: jäävihm on väga ohtlik 

03.02.2014 11:41

Eile Eestis sadanud jäävihma põhjustab temperatuuride erinevus maapinnalähedastes ja kõrgemates õhukihtides, ilmastikunähtus ise on aga sünoptik Helve Meiterni sõnul liiklejatele ohtlik. Meitern selgitas Postimehele, et jäävihma võib lisaks talvele sadada ka sügisel või kevadel. Maha sadades hetkega jäätuv vihm tekib siis, kui maapinnal on miinuskraadid, aga kõrgemates õhukihtides – umbes poolteise kilomeetri kõrgusel – on õhutemperatuur samal ajal plussis.
«Kui hakkab sadama, tuleb see alguses vihmana, aga siis läbib see maapinna lähedase külma õhukihi, kus vihm jäätub ära,» kirjeldas sünoptik. Näiteks eile keskpäeval oli maapinna läheduses külma kuni -6 kraadi, kõrgemal aga kuni kaks kraadi sooja, tõi ta välja. «See on väga ohtlik – teepinnad jäätuvad, autodel lähevad aknad kohe jäässe ja nähtavus halveneb,» kirjeldas Meitern. Tema sõnul pole tegu kuigi haruldase loodusnähtusega. «Ega see väga tavaline ei ole, aga üle aasta tuleb seda ikka kindlasti ette,» ütles sünoptik ja lisas, et viimastel aastatel on jäävihma sadanud eelkõige Lõuna-Eestis.
Toimetas Teelemari Loonet, reporter
  

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...