17. märts 2015

Tallinn kutsub tarbijaõiguste päevale

Edastan Raepressi 17. märtsi uudise:

Tallinn kutsub tarbijaõiguste päevale


Tallinna Linnavalitsus korraldab homme kella 11-16 Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis (Tõnismägi 2) järjekorras juba seitsmenda Tallinna tarbijaõiguste päeva.
Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe räägib maksudest kinnisvara müümisel või üürile andmisel ning miks ja kellele on vajalik töötamise register. Saab teada, millal tuleb maksta tulumaksu korteri ja muu kinnisvara müügil.
Tervisekaitsenõudeid ilu- ja isikuteenuste pakkumisel ja kasutamisel tutvustab Terviseameti esindaja Natalja Šubina.
Meie toiduainetetööstus valmistab ja kauplustes on müügil tuhandeid nii kodu- kui ka välismaiseid toidukaupu. Toidu käitlemine tähendab kõiki toidu tootmise, töötlemise ja turustamise etappe. Kõik toidu käitlemisega tegelevad ettevõtjad alates tootjatest kuni toidu tarbijale üleandjateni ehk jaekaupmeeste ja toitlustajateni peavad oma tegevusest Veterinaar- ja Toiduametile teatama. Veterinaar- ja Toiduameti Harjumaa Veterinaarkeskuse juhataja Vladimir Vahesaar räägib esmastest nõuetest toidu käitlemisel, mida on kasulik teada nii alustaval ettevõtjal kui kõigil teistel.


Seekord on päevakorras teemad, mis peaksid huvi pakkuma nii tarbijatele kui ka alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele.
Praegu kehtiv pärimisseadus jõustus 1. jaanuaril 2009, kuid ikka veel ei teata, et võrreldes varasema seadusega on pärandvara vastuvõtusüsteem nüüd asendatud loobumissüsteemiga. Enne 2009. aastat kehtinud õiguse kohaselt pidi pärija pärimiseks soovi avaldama ja pärimiseks pärandi vastu võtma. Loobumissüsteemi puhul läheb pärandvara pärijatele üle automaatselt seaduse jõul, välja arvatud juhul, kus pärija pärandi vastuvõtmisest loobub. Seejuures on tähtis mõista, et pärimine ei ole ainult vara ehk õiguste üleminemine. Pärijad saavad enda kanda ka lahkunu kohustused, seega pärandaja võlad. Kui pärija ei soovi pärandit vastu võtta, peab ta esitama vastava tahteavalduse ehk pärandist loobuma. Kuidas pärandi saamisel õigesti käituda, sellest räägib Raid & KO õigusbüroo pärimisõiguse jurist Evi Hindpere.
Internetikaubandus muutub järjest populaarsemaks ning selle korraldusnõuete sügavam tundmine on kasuks nii kaupmehele kui ostjale. Tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste tutvustab turvalise ostu võimalusi internetist ostmisel ja võimalikke riske reisimisel.
Vastatakse osavõtjate küsimustele ja antakse nõu, kuidas käituda pretensiooni lahendamisel. Konkreetse küsimuse võib juba praegu saata aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee.
Tarbijaõiguste päeva täpne ajakava on elektrooniliselt kättesaadav Tallinna kodulehe tarbijakaitse portaalis http://www.tallinn.ee/est/tarbija. Osavõtt on tasuta. Sünkroontõlge vene keelde. Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...