Kodus lugesin veel internetist materjale. Sellest ravist pidi abi olema kuni 1,5 aastaks. Eks ma siis tunnen ennast värskemana, nooremana ja energilisemana ka peale seda kui need 20 korda läbi saavad. Tegevust mul jätkub, sest kui 2 korda nädalas sõita peale tööd Magdaleena hea tervise osakonda, siis kulub sellele paar kuud. Seniks harjun, räägin teistele oma karmidest kogemustest ja ootan tulemusi.
Ülikülmravi seanss
Kogu keha ülikülmravi on näidustatud enamus liigesehaiguste, reumaatiliste selgroohaiguste, astma ning traumajärgsete liiges- ja lihasvalude korral. Ülikülmravi on tugeva põletikuvastase toimega ja valuvaigistav protseduur. Samuti kasutatakse ülikülmravi sportlastel jõu ja kiiruse suurendamise ning üldise heaolutunde parandamise eesmärgil. Protseduur eeldab perearsti või eriarsti saatekirja. Teenus on tasuline.
Ülikülmravi on ravimeetod, kus inimesed viibivad mõned minutid -100° kuni -120° C külmas ruumis supelrõivastuses, kuid käed, jalad, nina ja kõrvad kaetud. Vahetult peale külmravi valu vaibub 1. kuni 5. tunniks, samuti tekib üldine heaolutunne umbes samapikaks ajaks. Külmravi on soovitatav teha kas mitu lühemat kuuri lühikeste vaheaegadega või üks pikem kuur korraga. Ülikülmravi protseduurile tulles on patsiendil soovitav kaasa võtta kindad, jalanõud kus varbad on kaetud ja kõrvade kaitseks peapael või müts kuna sõrmed, varbad, nina ja kõrvad ei kannata hästi kambris olevat külma välja. Ülikülmravi meetod on alguse saanud Jaapanist 70-date aastate lõpul. Eestis alustati ülikülmraviga 1988. aastal ning praeguseks on sellega tegeletud juba 20 aastat. Ülikülmravi protseduuri viib läbi Ida-Tallinna Keskhaigla reumatoloog dr Tõnis Päi. Dr Päi on ka Eesti külmravi alustaja aastast 1988. Külmravil ei ole vanusepiire ega olulisi vastunäidustusi, va. kompenseerimata vererõhu korral. Kestvus: 2 kuni 4 minutit. Protseduur eeldab perearsti või eriarsti saatekirja.
Veel artikkel külmaravi võimaluste kohta (LINK).
Estonia SPA kirjutab külmaravi kohta järgmist:
ESTONIA ravispaas pakume unikaalset ülikülmravi, mis toimub spetsiaalselt selleks otstarbeks ehitatud külmkambris. Protseduur toimub ülimadalal temperatuuril (-100° kuni -120°C) ja kestab kokku 1,5 kuni 3 minutit. Kuiv külm tekitab omapärase kõrvetav-näpistav tunde ning ei sarnane tavapärase külmatundega. Peale külmkambrist väljumist toimub võimlemine.
Ülikülmravi idee pärineb Jaapanist, kus seda hakati praktiseerima 1980 aastal. Külmravi on füüsikalise meditsiini meetoditest kõige tugevatoimelisem ja efektiivsem. Külmravil on tugev valuvaigistav, põletikuvastane ja liigesfunktsioone suurendav toime. Lisaks aitab ülimadalal temperatuur suurendada lihasjõudlust, liigutuste amplituudi ja kiirust. Külmravi, kui ainulaadset ja tõhusat raviprotseduuri, soovitame reumaatiliste ja põletikuliste liigeshaiguste ning lülisamba ja pehmete kudede reumaatiliste haiguste raviks.
Soovitame ülikülmravi:
- immuunsüsteemi tugevdamiseks
- vereringe parandamiseks
- stressi vastu
- ainevahetuse kiirendamiseks
- potentsi tõstmiseks
- väsimuse vastu (piisab 2-3 korrast)
- valu vastu
- traumade korral
- nahahaiguste leevendamiseks (s.h psoriaas)
- toniseerijana ning adrenaliini otsijatele
- 2 tundi enne külmravi protseduuri mitte käia veeprotseduuridel (ka mitte saunas, vannis, ujumas või duši all).
- Külmravi protseduurile tulles võta kaasa kuivad ujumisriided (meestel soovituslikult šortsid).
- Protseduurile tulles palun eemalda eelnevalt kõik ehted!
- Protseduurile tulla ilma kontaktläätsedeta!
- Soovitame kaasa võtta villased sokid, kindad ja mütsi.
- Soovitame vähemalt 3 külmravi seanssi, tõhusamalt mõjub aga 6 ja enam
- Ühe päeva jooksul on lubatud läbida kaks külmravi seanssi, kuid kahe protseduuri vahele peab jääma vähemalt 30 minutit
- Efektiivsem on 1 kord päevas kahel järjestikusel päeval. Vajadusel konsulteerige enne protseduuri oma arstiga. Esmaspäevast reedeni on võimalik konsulteerida ka ESTONIA ravispaa arstiga (15 €).
- reumaatilised liigeshaigused ja fibromüalgia
- lülisambahaigused (näiteks äge seljavalu)
- ägedad traumad (näiteks verevalumid, tursed)
- liigesvalu
- impotentsus
- kardiostimulaatoriga patsiendid
- infarkti- ja/või insuldijärgsed patsiendid
- rütmihäired
- ravimata või halvasti ravile alluv hüpertensioon (vererõhk)
- tromboemboolia anamneesis (varem olnud)
- ägedad palavikuga haigused
- krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ja raske astma, eriti külmaastma vormid
- raske stenokardia ja ajuvereringe häired
- rasked liikumispuuded (ratastool, kepid)
- raske üldseisund
- rasedus ja rinnaga toitvad emad
- klaustrofoobia (kinnise ruumi kartus)
- külmaallergia
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar