17. juuni 2015

Suvelood: Pärnu suvi, linetantsufestival ja Singer Vinger!

Nii kaua peab seda Eesti suve ootama aga Pärnu suvi tuleb igal aastal. Ikka linetantsufestivaliga nii nagu 14 aastat järjest. Kaie Seger korraldab ja meie oleme kohal. Sel ja eelisel aastal tulin asutuse suvepäevadelt ja jõudsin kohale Arko abiga alles laupäeva õhtuks. Ööbisime sel aastal Wasa hotellis ja saime kõhud õhtul ja hommikul täis. See Wasa hotell oli tuttav, sest samas invatoas olime öömajal ka 2007.aastal. Tol korral kandis maja nime Sõpruse tervise spa. Nüüd oli hoone läbinud uuendus- ja värskenduskuuri. Vedasime lahku olnud voodid kokku, imestasin, et tuba nii kitsas, olgugi, et sang on seinas, kuid telefon aknalaual, rõduni ei pääse aga meid see ei seganud. Magada sai ja pesta ka. Hommikul tegin voodid jälle lahku. 
Liikusime siis 6se seltskonnaga kahe auto vahendusel Pärnu ranna ja Nooruse maja vahet. Sai tantsida, bändi kuulata ja tule paistel soojendada ning esinemist vaadata ja lihtsalt jutustada, olla. Tore on omada selliseid lahedaid sõbrannasid ja tantsusõpru. Õhtul jäi aega isegi nii paljukest, et käisime Pärnu rannas jalutamas ja onu Raimondi põlvi katsumas. Hr Valgre põlved olid endiselt külmad. Laupäeva õhtul oli Kuursaali laval esinejaks vana ja hea Singer Vinger. Teenindus oli nii võrd aeglane, menüü nii pisikeses kirjas, et Arko loobus kissitamast hämaras ruumis, kuid pimedad on kõigega harjunud ja nii me seal menüüd lugesime, kes prilliga, kes ilma. Arko naeris, et Ults zuumib prillidega teksti. Aga tellimuste andmisel selgus, et kõik kartulikoored olid Pärnus nädalavahetuseks ära söödud ja pidime leppima küüslauguleibade ja õllega. Kohal oli täismaja. Kaie rääkis, et ansambli Mustsõstraõied ei pääsenudki löögile aga meie läksime varem ja saime keset kuursaali laua taha istuma. Otse loomulikult oli meiesuguseid noori 45+ inimesi seal palju kohal. Esitlusele tulid lisaks soovilugudele ka "Jää jumalaga puberteet!", "Noored on hukkas" ning "Sa ära ära jahtu" .... Kõik lood 80te keskpaigast kanti ette ja me tõepoolest tundsime ennast pea 30 aastat noorematena. Ilm oli ka sel aastal normaalne, kuid tundus, et linetantsu rahvast oli vähevõitu. Eks siis läheme Nõmmele Kaie juurde järeltundidesse, et mitte tantsusamme ära unustada. Seniks ootame taas sooja suve ja loodame, et tuuled on vähem tugevamad, kui on siiani olnud. Pärnus on suvi!
 


  

  
Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...