28. aprill 2016

Tallinnas on invamess 28 ja 29.aprillil 2016 (sissepääs tasuta)

Tallinnas on 5. invamess, mida korraldab Tallinna Puuetega Inimeste Koda. Raepress edastab täna, 28. aprillil 2016 sellekohase uudise koos piltidega. Käisin ise ka ja soovitan teistelgi minna vaatama, kuulama, proovima, suhtlema ja kohtuma. Kohvik on ka olemas ja pirukad olid täitsa head. Täna läks kiireks, sest alla tunni seal jõuab ainult läbi joosta aga kliendid ootasid mind kella 14st jälle ukse taga. Homme lähen jälle messile vaatama. Aga täna jõuab veel messile kella 13 - 19 ja homme kella 11 - 17 tulla ja vaadata. Tore oli kohata palju tuttavaid, endiseid töökaaslaseid ja koostööpartnereid.  Minu käest üks klient küsis, et kas riideid antakse ka aga vastus on, et ei aga vaatama tasub ikka tulla.
 
Tallinna Invamess äratab suurt huvi nii külastajate kui ka teenuseid pakkuvate organisatsioonide seas.
Täna avati Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59) kaks päeva kestev Invamess 2016. Messi eesmärk on suurendada puuetega inimeste, nende pereliikmete ja valdkonna spetsialistide teadlikkust teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.
Messi avades ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson, et viiendat korda toimuvat messi on Tallinna linn alati toetanud. Mess on oluline juba seetõttu, et hiljuti läbiviidud puuetega tallinlaste toimetulekut käsitlevas sotsiaaluuringust selgus, et üks suurimaid puudujääke on just info kättesaadavus. Sellele messil saab kindlasti palju olulist teavet otse kätte. Martinsoni sõnul aga võiksid puuetega inimesed tegevuskeskust külastada ka messivälisel ajal, ka siis saab sealt alati vajalikku infot.
Tänavusel messil on esindatud üle 40 organisatsiooni, kelle väljapanekud hõlmavad nii õppimisvõimalusi, puuetega inimeste ühingute tegevust, abivahendi- ja meditsiinitooteid, rehabilitatsiooniteenuseid ja palju muud. Tallinna Puutega Inimeste Koja tegevjuhi Mihkel Tõkke sõnul oli organisatsioonide hulgas osaleda tahtjaid rohkem, aga maja ruutmeetrid panid tänavu piirid. Ka külastajate hulgas on huvi aasta-aastalt kasvanud. Veske sõnul ulatus külastajate arv eelmisel korral 700 ligi, tänavu aga tõotab tulla küll rohkem rahvast. Suure huvi tõttu hakkavad tugikeskuse ruumid messile aina kitsamaks jääma ja korraldajate sõnul tuleb järgmiseks messiks ehk juba suuremaid ruume vaadata.
Täna, 28. aprillil on invamess avatud kuni kella 19ni ja homme, 29. aprillil kella 11-17ni. Invamess 2016 läbiviimist toetavad Tallinna Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Messist osavõtt on külastajatele tasuta.

Lisainformatsioon:
Mihkel Tõkke, tegevjuht
Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Tel: 525 6560, 655 4161, E-post:
mihkel@tallinnakoda.ee Ja minu tehtud pildid 1. päeval.

 

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...