28. september 2013

Minu 4.-6. lubadus - teed ja tänavad korda

4. Samaaegselt tänavate kapitaalremondiga ehitame välja ka korralikud kergliiklus- ja kõnniteed.
5. Ehitame valmis Haabersti mitmetasandilise ristmiku ning alustame Reidi tee väljaehitamist.
6. Hoiame ja korrastame linna rohealasid, luues seal võimalusi vaba aja veetmiseks, sportimiseks ja lemmikloomadega jalutamiseks. Mulle on oluline kodulinna elukeskkond, teed ja tänavad ning kergliiklusteed peaavad olema mitte ainult mereäärsetel teedel, vaid ka kivilinna tänavatel. Kui on teed ja tänavad, siis on vaja ka parkimiskohti, kuhu need autod parkida, et sportida, jalutada, koju minna jne. Praegu on kvartalite siseteed paljuski nt Väike-Õismäel ikka üsna kehvas sesisus ning kindlasti peaks olema rohkem pinke, kus puhata. 70-tel, 80tel ehitatud teed ja tänavad on kõrgete kõnnitee servades, sest kui mõnes kohas parandatakse, siis paljud kohad on jalgrattaga jt liikumisvahenditega (jalgratas, rula, rulluisud, ratastool, lapsevanker jne) ohtlikud ja ligipääsetavad kõrvalabiga. Kui kergteed on ühendatud ja ligipääsetavad, siis on parem liigelda. Sinna juurde on kindlasti vaja valgustust, sest pimedus ei ole turvaline ja kindlasti on oluline hooldada teid, haljasalasid, mis ei laseks okstel ja ohakatel kasvada jalgratta teede peale. Talviti lumehooldus ja teede ülepuistamine sõlmetega on tavalised, kuid sama oluline on ka koerapidamisel nende väljaheidete koristamine. Kui loomapidajad oma loomade järelt koristavad, siis on vaja ka prügikaste, kuhu need panna, sest käeotsas kilekoti tassimine ei ole mugav. 


Meie valimisprogrammis on öeldud, et Tallinn on merelinn: meri ühendab meid meie lähivaldade ja teiste Läänemere pealinnadega. Mere äärt mööda pääseb Tallinnas kõikjale ning ka Tallinnast väljapoole. Mereäär pakub elamusi nii looduskeskkonna, kultuuri kui ajaloopärandi poolest. Sinna läheme ise ja viime uhkusega meie külalisi – olgu see siis Kakumäel, Rocca al Mares, Stroomil, Pelgulinnas, kesklinnas või Pirital. Tallinn on merelinn: meri ühendab meid meie lähivaldade ja teiste Läänemere pealinnadega. Mere äärt mööda pääseb Tallinnas kõikjale ning ka Tallinnast väljapoole. Mereäär pakub elamusi nii looduskeskkonna, kultuuri kui ajaloopärandi poolest. Sinna läheme ise ja viime uhkusega meie külalisi – olgu see siis Kakumäel, Rocca al Mares, Stroomil, Pelgulinnas, kesklinnas või Pirital.

Tallinn on roheline pealinn, mida parkide ja haljasalade kõrval iseloomustavad nutikad ja energiasäästlikud lahendused nii elamuehituses, renoveerimises kui liikluses. Kiire ja mugav ühistransport, energiasäästlikud uus- ja taaskasutatavad elamud ning bürood, kiired nutilahendused, mis säästavad raha, aega ja loodust – kõik selleks, et tallinlasel jääks rohkem aega ja võimalusi endale ja oma lähedastele ning oma huvidele ja meelistegevustele. Tallinn ühendab ühtseks elukeskkonnaks palju suurema ruumi, kui asula märk linna piiril lubab aimata. Sportlik ja aktiivne tallinlane saab kasutada nii linnasiseseks kui linnast välja liikumiseks mitmetasandilisi ja kiireid kergliiklusteid.

Koerteväljakud luuakse ikka koerte jaoks, laste mänguväljakuid lastele. Minu arvates võiksid olla mere ning metsa juures asuvate puhkealadel kohvikud, tualetid ja grillimiskohad. See hoiaks paljud kohad prügivabadena ja inimestel ei tekiks probleeme korrakaitsjatega. Mulle ei meeldi, et paljud kasutavad rannapuhkealasid koerte jalutamiseks nagu oli seda täna Pärnus, kuid rannahooaeg on möödas ning nüüd jalutavad rannapromenaadil lemmikloomad. Seni, kui nad on jalutusrihma otsas ja inimesi ei ohusta on kõik normaalne. Autode suurenemist tänaäeval on raske ära hoida ja ristmike väljaehitus aitab liiklust sujuvamaks ja turvalisemaks muuta. Nii ootan pikalt Haabersti ristmiku ja sealt väljuvate suundade teeehitust.


  

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...