2. juuli 2009

Nõmme turg areneb ka peale avamist.

Meid - Tauno Asujat, Arko Voolu ja Tiia Tiiki Tallinna Puuetega Inimeste Kojast kutsus täna Nõmme turule Nõmme linnaosa vanem hr Vakra. Kaasas oli kohapeal teisigi spetsialiste, ajakirjanik ja turujuht isiklikult. Vaatasime, uurisime, küsisime, testisime ja nüüd jääme siis lootma, et kinnitatud sõnad ka tegudeks saavad. Üldkasutatualettruumid leidsime ka lõhna peale üles ja pilti tegime meiegi.
Pärast ostsime kodumaiseid maasikaid ja pirukaid palgapäeva puhul, mida Arko palus soojaks teha. Ilm oli ka soe. Lootma peab ja ootame, mida ära tehakse. Tulemus on ühine, et kõik pääseksid turule ja saaksid kauba kätte ilma kõrvalise abita. Iseseisvalt. Probleemiks oli parkimine, sest 2 invakohale oli pargitud 3 autot, millest üks võttis pool jalakäijate teed enda alla. Meie autojuht Arko nii julge ei olnud, vaid otsisime kohta, kuhu korraliku linnakodanikuna auto panna ja siis sealt ka rataatooli ümber istuda saaks. Hiljaks jäime aga kohtumine oli asjalik, sest Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakragi kinnitas, et see on uue turu algus ja turg on pidevas arengus. Elame, näeme. Tahavad juu turgu külastada ratastoolis, lapsevankriga, kepile toetuvad inimesed. Kaldteed lubati teha, trepikäsipuud küsisin minagi nende tagumiste hirmkõrgete platvormide juurde. Turvalisus ja ligipääsetavus on vajalik meile kõigile.

Artikkel siis selline:
Nõmme turule rajatakse kaldteed ratastoolidele
Mai lõpus juhtis Tallinna liikumispuuetega inimeste ühing Nõmme linnaosa valitsuse tähelepanu probleemile, et liikumispuuetega inimesed ei pääse ratastooliga Nõmme turu kioskitesse. Järgmise nädala lõpuks peaks probleem lahendatud saama, kui ratastooli ning lapsevankriga sisenemiseks saavad sobivad kalded kaheksateistkümne uue turukioski sissepääsud. Täna tutvusid uute kaldteede valmimisega Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra ning Tauno Asuja, Tiia Tiik ja Argo Voog Tallinna Puuetega Inimeste Kojast.

Rainer Vakra tunnistas, et kõrgete astmete tekkimine oli projekteerimisviga. „Projekteerija tegi juunis kõikide uute kioskite projektidesse muudatused, kus uste ette on paigaldatud kaldteed, võimaldamaks sisenemist ka ratastooliga ja lapsevankriga. Kaldteede rajamisega alustati täna," ütles Vakra. „Kaldteede ehitamine läheb hinnanguliselt maksma 50 000 krooni. Esmajärjekorras rajatakse kaldtee liha-ja kalakioskitele. Ülejäänud sissepääsud varustame kaldteedega järgmise nädala lõpuks," kinnitas Vakra

Linnaosavanema sõnul on praegu restaureeritava vana turuhoone projektis maksimaalselt arvestatud ratastooli ja lapsevankriga klientidega. „Maja saab automaatselt avanevad uksed, samuti on sinna planeeritud tualetid, kus on silmas peetud liikumispuudega inimeste vajadusi," lisas ta.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Tauno Asuja sõnul on pakutud lahendus suur samm edasi, sest inimesed pääsevad nüüd kaubale ligi. „Vaatame igaks juhuks üle ka vana turuhoone restaureerimisprojekti, et vajadusel enne hoone valmimist omapoolseid ettepanekud teha," sõnas Asuja.

Renoveeritud Nõmme turg avati külastajatele tänavu 16. mail, septembris jõuavad lõpule ka ajaloolise turuhoone restaureerimistööd. Nõmme turu renoveerimine läks maksma 20 miljonit krooni.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...