10. juuli 2009

Väikelastele randmepaelad rannahooajal

Kes kordki on Piritale oma väikelastega sattunud kiidab seda heaks. Paarkümmend aastat tagasi pani minu õepoeg jooksu, murelikud vanemad otsisid teda taga, kammides rannajoont, kõik põngerjad on sarnased. Lõpuks leidsid oma jõnglase üles, kes vapralt ja segamatult koos teistega mängis. Eks lapsevanemad saavad palju ära teha kaitstes oma lapsi õnnetuse eest ja väljaspool kodu liikudes tuleb olla valvel ja lapsi mitte silmist jätta. On need meie lapsed ja kõige kallimad. Ise pole lapsi rannast otsima pidanud, küll õuest ja sõprade, sugulaste juurest, kuid meil on ka sellised head imevidinad nagu mobiiltelefonid ja Internet. Olen näinud lapsi, kellele on igaks juhuks viltpliiatsiga moblanumber seljapeale kirjutatud. Ilus suvi on keskpaigas ja lapsed koos peredega liikvel. Artikkel Delfist siis ise selline:

Väikelapsed saavad Tallinna randades randmeribad

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet on laste turvalisuse kindlustamiseks tellinud spetsiaalsed rebimiskindlad randmeribad, mida lapsevanemad saavad rannavalvuritelt randa tulles oma väikelaste jaoks küsida.

Abilinnapea Merike Martinson on G4S poolt pakutava rannavalveteenusega Tallinna avalikes randades rahul, liiatigi näitavad viimased aastad pidevat paranemistendentsi, teatas Raepress.

„Omalt poolt käivitab linn nüüd avalikes supelrandades uudse, nn randmeriba valve, mis peaks lapsevanematele andma suurema kindlustunde ootamatult kaotsiläinud lapse kiireks leidmiseks,“ sõnas Martinson.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet on tellinud esialgu tuhatkond veekindlat randmeriba, millele saab lapsevanema soovi korral kirjutada lapsevanema andmed ja lapse nime. Randmeribad, mis telliti OÜ-lt Digitrükk, jaotatakse kõigi avalike randade valvepunktidele ja neid saab tasuta. Vastav teavitus riputatakse üles riietuskabiinides.

Tallinnas on viis avalikku randa: Stroomi, Pirita, Kakumäe, Pikakari ja Harku, kus tegutseb iga päev ligi 20 valvetöötajat. Kuigi keskmiselt külastab Stroomi randa kõige rohkem inimesi — tänavu juunis 900, siis tippajal on populaarseim Pirita rand, kus möödunud kuul puhkas 8000 inimest.

Rannavalve poolt osutatav esmaabi on muutunud järjest sagedasemaks. Kui näiteks aastal 1999 osutati seda 272 korda, siis mullu läks seda vaja juba 408 juhul. Mullu päästeti uppumisohust kolm inimest. Tänu rannavalve hoolsale tööle pole viimasel kahel aastal esinenud elustamisvajadust ega ole ka keegi uppunud.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...