13. veebruar 2010

Mustamäe Halduskogus 9.02.2010

9. veebruaril 2010.a. toimus Mustamäe Halduskogu, Tammsaare tee 135 I korruse nõupidamiste ruumis. Koosoleku päevakord oli järgmine:
Punkt 1. Aiandi tn 14 ja 16 kinnistute detailplaneeringu kooskõlastamine.
Ettekandja: maanõunik Aldo Aadamsoo.

Punkt 2. Üldpõhimõtted Mustamäe linnaosa planeeringutest (üldplaneering, detailplaneering, teemaplaneering).
Ettekandja: Tallinna Linnaplaneerimise Ameti üldplaneeringute osakonna juhtivspetsialist Tiina Nigul.

Punkt 3. Koolivõrgu trendid Tallinnas.
Ettekandja: Tallinna Haridusameti üldhariduse osakonna juhataja Viivi Lokk.

Punkt 4. Muud küsimused.

Hariv oli see üld- ja detailplaneeringute jutt. Samuti sain teada saada kuidas 2001. aastal tehti üldplaneeringut Tallinnas ja sealt Mustamäe arenguid selgitusena Tiina Nigulilt kuulata. Koolivõrkude trendide kohta olin eelnevalt uurinud ja midagi suurt ja üllatavalt sealt teada ei saanud. Küll on kummaline see, et kui igasse gümnaasiumi oli planeeritud 2 klassikomplekti avada, siis mitmetes koolides ei suudetud ühtegi 10. klassi avada, kuid oli koole kus vati 3-4 9.klassi. Valikut küsimus. Ise esitasin küsimuse, et kui palju põhikooli lõpetajates asub õppima gümnaasiumi ja kui palju läheb edasi kutseõppesse. Vastuseks kuulsin, et erinevatel koolidel on see 70-95% ja kuna gümnaasiumi õpilastel pole probleemi kooli sõitmisel, siis teebki iga gümnasist oma parima valiku. Paraku mõned koolid ei suutnud oma õpialstest mitme 9. klassi noori kinni hoida ja koolid lähevad lähiaastatel ümber nimetamiseks gümnaasiumitest põhikoolideks.

Kuna Gerd Tarand pani kõik toimunu pisitäpsusteni oma blogisse kirja, siis kellel huvi saab edasi lugeda sealt:
Uus detailplaneering, muud planeeringud ja vaba konkurentsi tapmine Tallinna koolivõrgus
http://www.gerdtarand.eu/arhiiv/5107

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...