1. veebruar 2010

Sotsiaalsetest töökohtadest Tallinnas

Tänases pealinnalehes kirjutati sotsiaalsetest töökohtadest. Meeldiv tõdeda, et ka sotsiaalhoolekande poolele neid tehakse, sest on seal juu vajadus suurem ja töökäsi hädasti vaja. Puuetega laste tõstmisel ja järelvalve tagamisel. Loodame, et sotsiaalsed töötajad oma tööoskused kiirelt omandavad ja neist palju kasu on.

Uudis seline:
Sotsiaalsete töökohtade ring laieneb
www.pealinn.ee

Tallinn laiendab oluliselt sotsiaalsete töökohtade ringi – tänavu saavad tööd näiteks hooldustöötajad, abikasvatajad ja pargivahid.

«Kuna sotsiaalsete töökohtade loomine on algusest peale väga hästi läinud, siis otsustasime töötuks jäänud inimeste võimalusi laiendada,» sõnab abilinnapea Eha Võrk. «Mõne aja pärast alustavad pargi- ja kalmistuvahid, heakorratöötajad ning puuetega inimeste aitajad. Kindlasti pakume edaspidigi võimalust neile, kes soovivad saada tööd linnatranspordi puhastajate ja reisisaatjatena.»

Neli aastat kaugsõiduautojuht olnud, nüüd linnas sadade temasuguste seas lumekoristuse vallas abitöid tegev Hillar Allas ütleb, et tema tahaks küll mõnele sellisele sotsiaalsele töökohale minna. «Muidugi ma kandideeriksin,» haarab mees tulevikus terendava võimaluse järgi. Allas on olnud töötu umbes aasta, ja praegu tuleb tema abikaasa palk jagada nelja inimese peale. «Mul on neli keelt suus ja olen terve Euroopa läbi sõitnud,» nendib ta. Eri linnaasutustelt on tulnud taotlusi ligi 30 sotsiaalsele töökohale. Kristiine linnaosa on soovinud seitset kohta, Põhja-Tallinn nelja. Puuetega laste ja noorte keskus Juks ning samasugune keskus Käo soovivad omale abiks kokku kuut tublit töötajat.

Käo direktor Merike Melsas ütleb, et nemad loodavad saada omale abiks selliseid inimesi, kes aitavad ratastoolis lapsi. «Me vajaksime väga lisatööjõudu, kasvatajatel on lapsi raske tõsta,» mainib ta. «Abijõud annaks kasvatajale võimaluse tegelda samal ajal, kui näiteks sotsiaalne töötaja aitab last tualetti, teiste hoolealustega.»

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Karin Tammemägi sõnul soovivad nemad nelja koduhooldustöötaja assistendikohta ja kaht sotsiaalkeskuse abikasvatajat. Hooldustöötaja assistendid võiks hooldustöötajaid abistada, kas aga asi piirdub ainult koristamise ja poes käimisega või lisandub veel midagi, sõltub juba isikust.
Abikasvatajad hakkaksid tõenäoliselt tegelema algklasside lastega, näiteks abistaksid neid koduülesannete tegemisel. Aga siingi oleneb palju inimeste ettevalmistusest. Tammemägi nimetas sotsiaalseid töökohti nende jaoks oluliseks, kuna tegu on valdkondadega, kus praegu on töötajaid vähevõitu ja nende koormus suur.

Tänavu luuakse sotsiaalseid töökohti linna rahaga ka paljudes eraettevõtetes. Tänu sellele on saanud tööd näiteks parkimisautomaatide hooldajad, haljastustöölised, võlgade sissenõudjad, klienditeenindajad, liinioperaatorid jt. Sotsiaalsete töökohtade loomiseks nii linna enda ettevõtetes kui ka eraettevõtetes on selleks aastaks kavandatud ligikaudu 70 miljonit krooni.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...