16. oktoober 2013

Selle koosseisu viimane Mustamäe halduskogu koosolek

15. oktoobril 2013 toimus Mustamäe linnaosa valitsuse viimane halduskogu koosolek lasteaias Delfiin ja enne seda ka viimane halduskogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni koosolek. 4 aastat tööd halduskogu liikmena on lõppenud. Aitäh Mustamäe rahvas, kes te mind oma häältega valisite. Töötasin hoolega ja seisin teie huvide ja heaolu eest. Soovin ka edaspidi Mustamäe eluga kursis olla. Aitäh!

Minu erakonnakaaslane, Mstamäe halduskogu aseesimees Gerd Tarand, kellega me koos sotsiaaldemokraatidena linnaosa elanikke esindasime, pani selle ka oma blogisse kirja ja ma lisan selle ka siia:


Mustamäe halduskogu pidas viimase koosoleku…

… või siis vähemalt selle koosseisu viimase koosoleku. Poolpidulikule ent töisele lõpukoosolekule kogunesime seekord tavapärase koosolekusaali asemel lasteaias Delfiin, mille arengukava samuti päevakorras oli.
Alustuseks andis aga halduskogu omapoolse lõpliku heakskiidu Männiliiva tn 6 ja J. Sütiste tee 27a kruntide detailplaneeringule. TTÜ poolt arendatava detailplaneeringuga antakse lahendus uuele kergejõustiku ja jalgpalli staadionile koos tribüünihoonega, neljale tenniseväljakule ning parklale. Nähakse ette oleva teedevõrgu korrastamine ja uute jalgteede ning puhkeplatside rajamine. Võrreldes eskiisiga on sisse viidud mõned pisemad kitsendused (a la kanakulli pesitsusajal ehitustegevust toimuda ei tohi) ning täiendava lahendusena lisandub nullkorrus, kus hakkab asuma lasketiir. Sama lahendusega planeeritakse ka J. Sütiste tee äärde jääv linnaliinibusside parkla. Halduskogu toetas planeeringut ühehäälselt.
Kooskõlastasime halduskogus ühehäälselt ka lasteaedade Delfiin ning Kiikhobu arengukavad.
Mustamäelaste jaoks ilmselt kõige huvitavam on aga Vilde tee 91a, 101, 101a, 101b, 101c, 103a, 103b kinnistute ehk vana Szolnoki turu ala detailplaneeringu halduskogu poolne kooskõlastamine.
13002-DP-DP-4-Pohijoonis-Vilde
Täna paikneb kaheksal krundil endine Szolnoki turg ja kauplusehoone, milles tegutseb Comarketi kauplus. Planeeringu koostamise eesmärgiks on anda ehitusõigus uue ja kaasaegse kaubandushoone ehitamiseks (Rimi), võimaldamaks pakkuda paremat ja kvaliteetsemat toidu- ja tarbekaupade kättesaadavust kodulähedusest. Ehitatavasse hoonesse kavandatakse Rimi kauplusehoone koos rendipindadele (nt apteek, seni kauplusehoone vastas tegutsev võtmevalmistus). Kuna hoonestus vajab täielikku väljavahetamist, siis seda ei säilitata vaid ehitatakse uuem ja kaasaegsem, arvestades ka ringliikluse tekkega kaupluse parklasse ja välja E. Vilde teelt.
Tänaste plaanide kohaselt on lootust, et pikalt üheks Mustamäe häbiplekiks olnud Szolnoki piirkond saab uude kuude 2015. aasta jooksul.
Sedasi siis seekord.
Mustamäe halduskogu uus koosseis selgub juba mõne päeva pärast. Kõigile senistele halduskogu liikmetele aga edu valimisteks!

 

 

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...