6. märts 2013

Haiglate kokkulepped erakorralise meditsiini osasRaepress teatas täna oma uudistes, ethaiglad leppisid kokku EMO-de tööpõhimõtetes. SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Tallinna Lastehaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla esindajad allkirjastasid  Tallinna Perearstide Seltsi juhatuse liikmete juuresolekul kokkuleppe haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse pöörduvate patsientide käsitlemise korra põhimõtetest. 


Kokkulepe sätestab, milliste kaebustega ja kui kiiresti peab erakorralise meditsiini osakonda pöörduv patsient saama arsti vastuvõtule. Kõikides haiglates hindab vastav triaažiõde pöörduja seisundi, kasutades viieastmelist süsteemi, mille alusel saab patsient erinevat värvi märgistusepunane, oranž, kollane, roheline, sinine. Vastavalt sellele pingereale määratletakse, kas patsient vajab kohest arstipoolset abi või peab ta osakonnas olevate patsientide arvu arvestades ootama kuni kuus tundi või kauemgi. Küllalt sageli on just viimatinimetatud patsiendid need, kellele vajalikku abi saab osutada nende perearst pikas järjekorras ootamata. 


„On hea, et Tallinnas tegutsevad haiglad on jõudnud kokkuleppeni,“ märkis abilinnapea Merike Martinson. “Vajadus ühtsete printsiipide järele oli vajalik nii erakorralise meditsiini osakondadele kui patsientidele ja tähtis on, et neid aktsepteerivad nii perearstide kui patsientide esindajad. Nüüd on ülimalt oluline, et info jõuaks võimalikult kiiresti patsientideni ja perearstid koos pereõdedega peavad selgitama, milliste kaebustega tuleks pöörduda pikkade ooteaegade vältimiseks otse perearstile ja millal tuleks pöörduda kiireloomulise abi saamiseks haiglasse.“ Haiglad analüüsivad kuni oktoobrikuu lõpuni kokkulepitud põhimõtteid, neid vajadusel täiendades.

Kommentaare ei ole:

Tuneesia reisi pilte läbi fotokaamera.

Reis toimus koos kalli õe Tiiuga 28.04.- 05.05.2023. Olen tänulik, et Tiiu mu reisile kutsus. See oli väga ilus reis Tuneesias.  Mälestused ...