1. veebruar 2011

Iseteenindus töötukassas on alanud

Huvitav oli lugeda, et Töötukassas on nüüd võimalik id-kaardiga sisse logida ja iseteeninduse korras omale tööd otsida, cv-d sisestada jne. Samas tean, et cv.ee ja cvkeskus.ee jmt portaalides on see võimalus ammugi olemas. Panen siia Delfi lingi ja kel vajadus ja arval on saab siis ilma kohalemienkuta tööd otsida või oma cv-d täpsustada.

Avatakse töötukassa iseteenindusportaal
31. jaanuar 2011 12:23 31. jaanuaril avatakse avalikuks testimiseks töötukassa iseteenindusportaal iseteenindus.tootukassa.ee Iseteeninduskeskkonna arendas AS Helmes ja arenduse maksumuseks oli 130 380 eurot (2 040 000 krooni). Loodud portaal muutub ajapikku töötukassa virtuaalseks bürooks, kus on võimalik kasutada mitmeid töötukassa teenuseid.
Praegu saavad kõik huvilised otsida ja vaadata töötukassale vahendada usaldatud avalikke tööpakkumisi. ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse loginud kasutajad saavad luua oma CV, kandideerida tööpakkumistele, hallata enda töösoove, vaadata töötukassale esitatud avaldusi ja nende kohta tehtud otsuseid ning teavitada töötukassat enda andmete muutumisest või tööleidmisest.

ID-kaardi või mobiil-ID-ga sisse loginud tööandjad saavad lisada ja hallata enda ettevõtte tööpakkumisi, otsida sobivaid kandidaate iseteeninduskeskkonna kasutajate hulgast, hallata kandideerinud tööotsijate infot. Lisaks on võimalik taotleda koondamishüvitist.
Lähiajal saavad tööotsijad võimaluse broneerida vastuvõtuaega töötukassa nõustaja juurde, samuti esitada avaldusi (töötutoetus, töötuskindlustus, ettevõtluse alustamise toetus.

Tööandjatele lisandub võimalus hallata töötukassaga sõlmitud lepinguid ja edastada nende täitmisega seotud informatsiooni (tööpraktika, palgatoetus jne).
Uus iseteeninduskeskkond on loodud võimalikult kasutajasõbralikuna. Selleks kaasati arendusprotsessi reaalsed tööotsijad ja tööpakkujad, kes andsid arendajatele väärtuslikke näpunäiteid toimiva infokeskkonna loomiseks. Kõik iseteenindusportaali puudutavad ettepanekud ja head ideed on oodatud aadressile itp@tootukassa.ee.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...