31. oktoober 2020

Reisiblogi: Automatk Soome ehk autoga polaarjoone taha 2


2. päev - 21.juuli 2020, teisipäev 

Täna on reisi teine päev. Alustame sõitu Savonlinna. Juba varahommikul jalutame Olevinlinna kindlusesse , mis asub saare peal. Sinna viib parklast jalgtee ja edasi saame mööda 2 silda. Pilet maksab 12 eurot, Arko saab tasuta. Seisame järjekorras. See on nagu lossihoov, kus Arkol ratastooliga üsna raske liikuda ja nii ma nügin ta ühest piisavalt järsust platvormkaldteest üles. Jätan Arko ootama aga ise lähen ja jalutan mööda treppe erinevatesse saalidesse, katusele, terassidesse ja mööda keerdkäike erinevatesse ruumidesse. Käin kuningasaalis, kellatornis, suveniiripoodi, wcsse jne. Liikumispuudega inimestele jäävad sageli ajaloolised ehitised kättesaamatuks. Näitan talle plekist sõjarüüs rüütlit  ja teen pilti.  Tagasi alla tulles suudame vaevaliselt mööda kivist teed liikuda järgmisesse hoovi, kus on lava ja seal korraldatakse ooperipäevi. Sõidame edasi tanklakohvikusse, kus 2 kohvi ja 2 crossantisaia maksid 10,20 eurot. Järgmine vaatamisväärsus on Puijo torn, kuhu saame liftiga. Pilet maksavad 14 eurot. Jalutame ringi, naudime vaadet, torn pöörleb aeglaselt. Pärast ronin mööda mäeküngast ja naudin vaadet suusahhüppetorni kõrval, siis heliseb telefon juba 2. korda ja kui telefonile vastab, siis selguvb, et helistatakse silmakliinikust ja soovitakse kokku leppida silmaoperatsiooni aega. Räägin, et praegu puhkan ja siis palub õde kirja panna aja 17.08.2020 silmakliiniku 3.korrusele kohale tuleb tulla juba hommikul kella 8. Oh nii kiiresti juba saan erakorralisele operatsioonile, ainult 2 kuu jooksul juba kae lõikusele. Hingeldan turnimisest ja tulen auto juurde.

Läheme lõunat sööma sadamatrahterisse. Väliterassil sööme kalapraadi ja ostame toidu kõrvale 2 õlut. Arve on üsna krõbe aga iga päev ka ei söö rannarestoranis 62,80 euro eest. Vaade on ilus. Kõhud täis, jalutame Vana sadama ümbruses. Külastame järgmiseks Kajaanilinna. Tangime ja sõit jätkub kuni kl 21.30. Ööseks pargime auto parklasse, kus on ka prügimaja, kuhu kohalikud toovad sorteerotid prügi. Väljas on ka kaamerad. Tundub, et Soomes on palju suvila moodi majakesi, kuhu juurde viivad väikesed teed ja sinna siis need rasked prügiautod ei pääse ligi ja inimesed toovad oma prügi siia nn prügijaama. Hea mõte, prügi ära viidud, probleem lahendatud, loodus puhtam. Oleme ainukesed, kes seal pargivad aga hommikul on meie kõrval veel üks must auto, vist kalameeste oma.   Läbisõit 494,3 km.     


Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...