24. august 2016

Valge Daami aeg Haapsalus

Augustikuus jõudsime Haapsallu. Seda kahel erineval põhjusel. Esiteks märkasin ma Ultima Thule kontserdi reklaami Haapsalu Piiskoplinnuses 19.08.2016 ja tundsin, et see on hea põhjus Haapsalu külastamiseks. Piletilevist pileteid otsides ja Arkot nõusse saades selgus, et samal päeval on ka Valge Daami etendus pealkirjaga "Südamega läbi müüri". Mõeldud tehtud ja nii need piletid ostetud said. Hoidsin pöialt, et oleks hea ilm ja ei peaks külmetama. Selleks otstarbeks sai kaasa võetud paksemad riided, fliistekk ja talvejope. Suvetunne tuli tagasi koos suvesooja, merelainete ja päikesepaistega.
Jõudsime Haapsallu ja käisime laadal, jalutasime linnas ja mere ääres ja lossiõues jalutamas. Peale  seda sõime õhtust ja sättisime sammud kontserdile. See Ultima Thule kontsert oli tõepoolest väga hea. Soojendusbändiks oli ansambel Klots, selline lahe, natuke Metsatöllu sarnast muusikat ja see kõlas hästi seal vanade kivimüüride vahel. Istusime ja eriti suurt trügimist ei olnud, nähtavus oli hea ja inimesed sõbralikud. Peale kontserdi lõppu läksime tualetti ja jäime ootama etendust. Platsilt saadeti kõik inimesed minema aga turvateenisutus, nähes Arkot ratastooliga, kontrollis meie piletid üle ja lubas meil hoovi jääda. Oli ka põhjust, sest väravate tagused olid inimesi täis ja seal oleks ratastooli inimesel väga raske olnud seista. Ostsime kohvi ja burgerit.
Rahvast oli päris palju ja nägin mitut tuttavat ja armsat inimest Haapsalus. Samas on tore, et inimesed reisivad ja tulevad ise tere ütlema. Aitäh teile meelespidamise eest! Siis hakkasid inimesed tulema, palju inimesi, kiirel sammul, mõni joostes. Ma siis ütlesin Arkole, et lähen käin ära ja panen endale istekoha kinni ja siis on meil aega minna. Etenduse lava oli täpselt teisel pool varemeid ja sinna me siis kahekesi koos läksime. Inimesi aina tuli ja tuli. Etendus oli uut moodi ja huvitava tehnilise heliga, tegevus toimus 3 kohas ja kaasaegne installatsioon oli päris põnev. Valge daam hõljus seinal ja selle kohta olid pildid, mille leiate siit. Etendust kajastati ka meedias ning probleemiks oli mobiiltelefonide kasutamise tõttu etenduse katkestamine laupäeval. Sellest saab lugeda siit (LINK) ja vaadata (LINK). Valget Daami uuslavastus tegi selle sajandi publikurekordi (LINK).  Ja veel üks Kaire Reiljani arvustus, mille leiad siit (LINK) . Valge daami etenduse pildid on FBst.  
Oli tore reedeõhtu ja peale etendust sõitsime koju tagasi. Augusti taevas säras täiskuu ja kodutee kulges kiiresti. Mul õnnestus kahjuks ära kaotada oma lemmik valgepärliga kõrvarõngas. Oli kõrvas ja siis õhtul enne kontserti oli kadunud. Otsisin ja jagasin kuulutust FBs, kuid siiani pole kõrvarõngas teed minuni jõudnud. Paar tuttavat on isegi küsinud, et kas sain kätte aga ma ootan veel. Kurb, sest see oli mu ühe parima sõbranna Merle kingitus. Nüüd seisab teine kõrvarõngas üksinda kurvalt karbi sees, teiste üksikute rõngaste kõrval.    
       

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...