18. jaanuar 2017

Hea teada: abivahendite valdkonna tegevused liiguvad Astangult Sotsiaalkindlustusametisse

Edastan sellise informatsiooni abivahendikeskuse töökorralduse muudatuse kohta.
 
Oluline info: abivahendite valdkonna tegevused liiguvad Astangult Sotsiaalkindlustusametisse
Abivahendite valdkonna tegevused liiguvad Astangult Sotsiaalkindlustusametisse, kodukohanduse tegevused jäävad Astangule
Sotsiaalministeerium, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus ja Sotsiaalkindlustusamet on sõlminud kolmepoolse kokkuleppe, millega seoses viiakse abivahendite valdkonna tegevused Astangu keskusest üle Sotsiaalkindlustusametisse. Muudatuse eesmärk on koondada abivahenditega seotud kompetents ning riigi poolt pakutavad teenused ühte asutusse.
1. veebruarist 2017. a. liiguvad kõik abivahendite valdkonnaga seotud tegevused Astangu Keskkonna Kohanduste ja Abivahendite Teabekeskusest üle Sotsiaalkindlustusametisse, kes hakkab tegelema teenuse koordineerimise, arendamise, teavitamise, koolitamise ja abivahenditealase nõustamisega. Sotsiaalkindlustusametisse sotsiaalteenuste osakonda, abivahendite talitusse siirduvad tööle ka 5 valdkonnaga seotud töötajat Astangult - Hanna Veisman, Berit Rohtjärv, Sigrid Laan, Mirjam Korbe, Magnus Annert.
Antud muudatus ei puuduta eelmise aasta jaanuarist kehtima hakanud riigipoolse toetusega abivahendite eraldamise süsteemi. Teenusekasutajate jaoks jääb abivahendite taotlemise protsess samaks. Abivahendite valdkonna (sh abivahenditealane nõustamisteenus) kontakt Sotsiaalkindlustusametis alates 1. veebruarist on: Hanna Veisman, hanna.veisman@sotsiaalkindlustusamet.ee, +372 5694 6586.
Kõigi kodukohandustega seotud teemadega tegeletakse edasi Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, sh kodukohandamise projekt ning töö- ja kodukeskkonnakohandamise nõustamine. Kodukohandustega seotud teemadel on kontaktisikuks Mare Naaber, mare.naaber@astangu.ee, 687 7252 või +372 5684 7577.
Astangu Keskus tänab kõiki Abivahendite Teabekeskuse töötajaid tehtud suure töö eest ning kõiki teisi abivahendivaldkonna koostööpartnereid!

 
Minna Sild
Välissuhete- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja
Loome koos paremat elu iga päev, iga mõtte ja teoga
Tel +372 687 7225
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
Astangu 27 Tallinn 13519

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...