Näituse üks eesmärke on heategevuslik. Sellega loodetakse koguda rahalist toetust nii näituse jätkumiseks kui ka seminarile „Naised, ärgakem!“, mille eesmärk on teavitada erineva puudega (kurdid, pimedad, liikumispuudega) ja erinevast rahvusest naisi nende õigustest ning toetada neid olemaks julgem, ettevõtlikum ja oma piiravast kestast välja astuma, ütlevad näituse korraldajad.
Fotonäitust avanud abilinnapea Merike Martinsoni tegi sügava kummarduse Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühendusele, kes on algatanud imeväärse projekti. „Mul on hea meel, et sel aastal on Tallinna linn väärtustanud eriti puuetega inimesi, planeerinud terve rida investeeringuid ning nimetanud käesolevat aastat Puuetega Inimeste Aastaks,“ ütles Martinson oma tervituskõnes. „Meil ilmub väga palju uusi teenuseid, me avame puuetega inimeste jaoks terve rea uusi hooneid, nii et ma seisan teie ees uhkusetundega, sest Tallinn arvestab erivajadustega inimestega ning on nende huve linnavalitsuse tegevustes ja ka eelarves tähtsale kohale seadnud.“
Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu vabatahtlik Külli Haav korraldas fotolavastuse puudega naistega ja naistele, mis vormus fotonäituseks. Koostöös Fotogeeni stuudio fotograaf Sven Tupitsaga jäädvustati kahepäevasel sessioonil naised, kes vääriksid rohkem tähelepanu. Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu ja Eesti Kurtide Organisatsiooni ühenduste naised said võimaluse nautida jumestamist, soengu seadmist ja seista professionaalse fotograafi ees ning kandsid selle välja nii hästi, et piltidest saigi näitus.
Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu esinaise Keiu Roosimäe sõnul on naised võrreldes meestega haavatavam grupp diskrimineerimise, palgalõhe, perevägivalla, seksuaalse väärkohtlemise, inimkaubanduse ja muudest sellistest seisukohtadest lähtudes. „Puudega naine kogeb haavatavust topelt, sest ei pruugi oma erivajaduse tõttu suuta või osata end kaitsta,“ ütles Roosimägi. „Erivajadustega naiste probleemid on väga teravad ning nende küsimustega tuleb tegeleda järjepidevalt ja jätkusuutlikult. Puudega naine ei vaja haletsust ega soodustusi, vaid võimalusi end teostada ja olla tunnustatud eelkõige inimesena, isiksusena, indiviidina. Sooviksime rohkem tõsta esile ja väärtustada erivajadustega naisi.“
2013. aastal tunnustas Intelligent Community Forum (ICF) Tallinna linna viiendat korda kui üht maailma seitsmest kõige innovaatilisemast kogukonnast. Eesti on maailmas liidrikohal ka infoühiskonna arendamisel ning teadvustamisel. Fotonäituse korraldajate unistus on, et Eesti oleks maailmas liidrikohal ka selles, kuidas meie riigis suhtutakse puuetega tüdrukute ja naiste inimõigustesse ning põhivabadustesse.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar