30. detsember 2022

Meie reisiblogi - autoreis Horvaatiasse 5

5. päev - 4.juuli 2022

Täna jõuame Horvaatias Pula linna, et külastada kolosseumi. Ilm on kole palav. Varjus 38 C. Ostame piletid ja jalutame ajaloolistes kohtades. Teeme pilte ja läheme auto juurde. Võtame autost mulle elektritõuksi ja läheme sõitma sadama poole. Minul saab õhk otsa ja ajab hingeldama. Autod on parkinud sadama alale nii, et jalakäijatele ruumi vähevõitu, samas on ka lagunenud asfaldtee ja laiad vanad raudteerööpad. Istun pingile, joon vett ja tuleme ära auto juurde.

jätkub peale pildiseeriat...

Lõunat sööme tanklas ehk Marsi kohvikus, kus teenindajaks on robotkass. Alguses tahtis meilt nõusid, kui me alles sööma hakkasime. Pärast olid tal nõud peal ja käis hoopis teist marsruuti pidi. 
Arkoga leidsime hostelisse koha. Sõitsime kohale ja vaatasime toa üle. Voodid olid toas nii paigutatud, et Arko tuaaletti ei mahtunud. Samas oli sissepääs 0-tasandilt. Maksime 50 eurot peremehele ja saime võtme. Tuba oli ilma konditsioneerita, kuid öösel avasin rõduuukse. Majutus oli 2 toaga. Meie tuba oli läbikäidav. Kõrvalltoas oli neiukene, kes läks linna peale ja pärast oli pool ööd dussi all pesemas. Elasime üle selle ühe öö. Pesema ratastooliga jälle ei pääsenud. Selleks oli võimalus siseneda pesuruumi ja seal ennast värskendada. Kui raha ära andisin, siis tekis pisike arusaamatus. Mees võtis mult raha enda kätte ja siis pani selle kusagile. Pärast nõudis uuesti raha, sest ta pole raha saanud. Kurjaks ajas mind selline olukord. Mina talle raha rohkem ei andnud ja ta otsis kuni leidis raha mingite paberite või kaustade alt. Tuleb ikka valvas olla. Hakka või filmia neid tehinguid. Toa me üheks ööks saime ja voodis välja magasime. Hommikul lohistasin voodi tagasi esialgsesse kohta, seina äärde. Jah, pole lihtne seel igipääsetava magamiskoha leidmine. Alati jääb midagi puudu või pole päriselt ligipääsetav. Samas on liikumispuudega inimesed reisimisel leplikud ja ei tee numbrit sellistest pisiproblemidest, sest kuidagi ikka saab. Hostel ise oli ilus ja meeldiv majuuskoht kuskil asulas. Läbisõit 167,7 km.  

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...