20. august 2015

Laps on sinu parim õpetaja!

Lapsed on meie parim kingitus. Minu lapsed on mulle küll palju õpetanud ja nüüd kui nad ise on lapsevanemad või kohe saamas, siis imetlen nende oskusi, teadmisi ja lihtsalt olemist. Ei peagi koguaeg muretsema, sest elada tuleb nüüd ja praegu. Selline lühike aga mõtlemapanev artikkel.

Laps on sinu parim õpetaja — ta toob oma käitumisega sinus välja need küljed ja omadused, millega pead veel tööd tegema

www.telegram.ee
19. august 2015 20:00

Lastelt on palju õppida, sest lapsed näevad tihti maailma selgemalt kui täiskasvanud. Nad on vahetumad, ausamad ja neilt võid õppida rohkem, kui arvatagi oskad.

Paulo Coelho on öelnud: “Laps saab täiskasvanule õpetada kolme asja: õnnelik olemist ilma põhjuseta, kogu aeg millegagi hõivatud olemist ja kuidas kogu oma jõuga nõuda seda, mida ihaldad.” 

Täiskasvanutel on lastelt väga palju õppida — igast päevast võib saada õpetav kogemus. Kuid tänapäeva ühiskond demonstreerib jõuliselt, et lapsed kasvatatakse üles kehtestatud normide piires. Vanemad jätavad sageli tähelepanuta maailma uudishimuga avastava lapse kasvamise tähtsad murdekohad.

Laps õpetab vabaduse ja olevikus elamise võlu

Laps on maailmaga palju paremini ühenduses kui täiskasvanud — ta elab alati hetkes ja olevikus, ta ei tunne hirmu ja on muretu. Tingimused lapse üleskasvatamisel mängivad olulist rolli teadlikkuse alusraami loomisel, sest lõpuks saab sellest osa alateadlikust meelest.

Kujutage ette, et teile öeldakse pidevalt, mida peab tegema ja mida teha ei tohi — need reeglid kasvatavad lapse ümber seina, mis takistab tema vabadust elada ja see õhutab last muutumaks mässuliseks. Me kõik oleme sündinud vabana!

Mitmest uuringust on selgunud, et 95% ajast kasutavad inimesed oma alateadvust, kuhu on lapsepõlves (kuni 6. eluaastani) programmeeritud nende harjumused. Pärast seda kontrollivad need harjumused meie elu ning teatud harjumusi proovitakse ümber õppida ja programmeerida.

Laps on alati täiesti teadlik, tähelepanelik ja uudishimulik, kuid täiskasvanud on omaenese mõistuse ja mõistlikkuse vangid, jäädes ilma elu lihtsatest rõõmudest ja imedest. Nii paneb laps väikesi detaile, näiteks tillukest putukat, palju paremini tähele kui täiskasvanud inimene, sest ta on häälestatud igale sagedusele ja vibratsioonile enda ümber.

Enamikul lastest ja teismelistest domineerivad teeta ja alfa ajulainete mustrid. Neid mõlemaid peetakse aju tegevusele äärmiselt lõõgastavateks ja need tulevad esile siis, kui meie keha on stressist täiesti vaba. Need samad ajulained suurendavad loovust ja võimet säilitada suurel hulgal infot, mida saab salvestada pikaajalisse mällu.

Laps on alati valmis andestama

Laps on peaaegu alati rõõmus, tal ei ole vimma kellegi vastu, ta on uskumatult andestav ja hooliv! Kui lapsele õpetatakse, kuidas teatud olukordades mõelda ja reageerida, takistab see tema võimet probleemidele ise lahendusi leida. Raamidega liialdamine pole hea. See võtab nii vabaduse kui loovuse On aeg hakata õppima väiksematelt, sest nad oskavad õpetada meile asju, millel on tõeline väärtus. Nad teavad, kuidas olla õnnelik. Kui sunnime last ainult oma maailmakorralduse järgi elama, siis ei too tulevik meile paremat maailma.

Ärge kärpige nende tiibu, kui nad avastavad maailma.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...