15. september 2023

Automatk Tallinnast Hispaaniasse ja Portugali 2

 2. päev: 11.juuni 2023

Tere, Poola. Suur ja lai. Päike äratab meid. Alustame sõitu mööda uusi ja avaraid kiirteid. Poola on ikka arenenud oma teedeehitusega ulmelise kiirusega. Valminud on sadu ja tuhandeid kiirteid. Teed on head ja kilommetrid aina täituvad. Sõitu alustasime kl 7.50 ja sööme tanklates ning sõidame ja kuna on pühapäev, siis on liiklus suhteliselt hõre. Isegi Warssavi tunnelites. Veokijuhid puhkavad ja meie jätkame sõitmist mööda suurt Poolat. Õhtuks jõuame Lääne-Poolasse. Tervitame teeremonti ja venime pikelat 60 km tunnikiirusega. Kl 21 oleme Saksamaal. Veel enne seda toitume guljaššisupist, mis osutub üsna vürtsikaks. Legendaarne guljašš on Poolas kohustuslik. 2 suppi maksis 13 eurot, lisandiks valge leib (sai). Saksamaal käin taklaWC-s ära ja kui tulen tagasi, siis Arko ikka istub bussis. Aru ma ei saa, et miks ta õue pole tulnud. Asja uurides selgus, et tõstuk ei tööta. Bussijuht on lõksus. Tualetid on tanklates tasuta, ligipääsetavad ka ratastoolikasutajatele. Inimesed on sõbralikud ja keelebarjäärist olenemata saame kõik ostud tehtud ja asjad aetud. Lõunasöögiks sööme Mc Donaldsis burgerit. Reisi ajal ikka sööme kiirtoitu ja peaasi, et kõhud täis ja pissipeatused tehtud. 
Katsume juhtmeid ja nuppe kuniks asja jälle tööle saame. Tundus, et minu bussist väljumisel on mingi lüliti välja lülitanud ja otse loomulikult olen mina jälle süüdi. Arko sinna pole astunud. Jälle targem. Peast käis läbi mõte, et mis reis see on kus juba 2. päeval ei saa Arko bussist välja. Lõpp hea, kõik hea. Ööseks jõuame Dresdeni alla ja peatume tuttavas kohas, kuid sel korral teisel pool teed parklas. Öö on mõnus, linnud laulavad. Päevane temperatuur langeb 28 C 18 C ja ongi mõnus magada. Pole liiga palav. Läbisõit 815,2 km.  

 
Kommentaare ei ole:

Automatk Tallinnast Hispaaniasse ja Portugali 7

  7. päev - 16.juuni 2023 Ärkame, sööme saia ja joome kohvi ja alustame sõitu. Käime hommikul jaultamas mere ääres Lõuna ajaks otsime ühe il...