16. märts 2018

Hea teada: SKA palub välisriigis elaval pensionäril esitada elusoleku tõend

Ja nii ongi, et kui oled pensionär ja elad välisriigis, siis tuleb kord aastas märtsikuu lõpuks esitada avaldus, et oled elus. Kui ei teata ja tõendit ei esita, siis alates 1.aprillist penisoni ei maksta. Info siis neile, kes elavad Eestist väljapool. Link uudisele avaneb siit (LINK). Sotsiaaltöötajana olen kokku puutunud isikutega, kes vajavad sotsiaaltransporditeenust selleks, et välisriigikodanikuna käia kord igas kvartalis andmas allkirja, et nad on elus ja siis saavad oma koduriigist pensioni edasi. 

 Palume välisriigis elaval pensionäril esitada elusoleku tõend 
Ootame pensioni  saajatelt, kes elavad väljaspool Eestit, märtsikuus tõendit elusoleku kohta. Tõend elamise kohta kehtib üks aasta ja see tuleb esitada järgneval aastal uuesti. Tõendi esitamata jätmise korral peatame üldjuhul pensioni maksmise alates 1. aprillist. Pensioni maksmist jätkame pärast seda, kui oleme saanud sinu elusoleku tõendi. Maksmist jätkame pensioni peatamisest alates.
Kui inimene ei jõua elusoleku tõendit esitada 1. aprilliks, siis palume meiega võtta ühendust telefonidel 6408152, 6408193, 6408170 ja 6408184 või e-posti aadressil kadri.tomingas@sotsiaalkindlustusamet.ee ning teatada, et elusoleku tõend on saabumas. Sellisel juhul me pensioni maksmist alates 1. aprillist ei peata. Elusoleku tõendit ei pea esitama Eesti pensioni saajad, kes elavad Venemaal, Lätis, Leedus, Moldovas ja Ukrainas. Lisainfo telefonidel 6408152, 6408193, 6408170 ja 6408184 või e-posti aadressil kadri.tomingas@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...