24. märts 2018

Meie reisiblogi: Veneetsiast Šveitsi 11

On reede, 1.juuli 2016. Oleme teel koju. Poola teedel. Sõidame, siis teeme peatusi, sööme ja joome ja jälle sõidame. Õhtusööki sõime restoranis ja kui Poolas jooki tellime, siis kas Pepsit või kohvi. Kiirteed on laiad ja pikad ning autosid kulgeb palju mõlemas suunas. Hommikul läksime kohvi jooma tanklasse ja Arko küsis invawc võtit, klienditeenindaja leti taga millegi pärast ei usaldanud Arkot, sest küsis dokumnte ja siis lõpuks andis võtme koos suure raudketiga. Arko läks tualetti, mingi aja pärast tegi koristaja väljast poolt ise oma võtmega ukse lahti ja lihtsalt passis. Mina ütilesin, et ootan tankas sees Arkot. Valisin sealt välja kaks lambukest oma lapselastele, sest need olid nii naljakad ja nunnud. Pärast jõime kohvi ja asusuime teele. Siiani kui näen neid lambaid või pilte, siis tulevad need sekeldused meelde. Naerma ajab, isegi mitte ei vihasta selliste eelarvamuste ja kartuste pärast. Ju on igal pool teeninduses veel osadel inimestel arenguruumi puuetega inimestega suhtlemisel ja peaasi, et meie saame omad asjad aetud ning veereme edasi. Parkimisplatside juures on hoiatus sildid, et seoses seakatku levikuga on keelatud toidujäätmeid laiali jätta ja loomi toita ning kõik praht tuleb panna ainult prügikonteineritesse.
Mingil ajal jäime väravate taha, et teemaksu maksta ja siis sõitsid sireenidega autode vahelt mööda päästeameti auto ja kiirabi vilkuritega. Autojuhid teevad nii palju vaba ruumi, et alarmsõidukid saavad liikuda ridade vahel. Ju siis oli kuskil mingit raske avarii toimunud, sest kui päästeauto meie kõrvale jõudis, siis tundus, et auto katusel on raamide peal laibad aga see võis nii tunduda. Kui teetöid ei tehta, siis liigume kiiresti edasi. Ummikud tekivad just õhtuti. Praegu on Poolas autoralli käimas ja lisaks jalgpalli MM. Kui esimesse tanklasse sisse pöörasime, siis see oli autodest pungil ja olime sunnitud edasi sõitma. Nagu pikali heitsin, nii ma juba magasin. Ka kõrvalistujana tee vahtimine on väsitav tegevus, kuid Arko peab päevad läbi roolis olema ja tema jaoks on see kordades raskem, kuid kodutee paistab ja autoreisid ongi tugevatele. Õhtuks olime sõitnud 401 km.Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...