2. detsember 2009

Elu ilma võlgadeta

Huvitav artikkel. Täitsa õige jutt. Mina olen teinud telefoni, interneti ja ajakirja otsekorralduse. Samuti aitab kui aksta arved ära kuu alugses, siis ei teki ohtu, et kuu lõpuks on üle oma võimete elatud ja polegi enam mille eest maksta.

Lisaks peaks olema soovitus, et ära võta võlgu. Võlg on võõra oma. Aitab ka kui avad säästuarve ja kannad näiteks sinna igakuiselt pisikese summa üle. Mina alustasin köögi remondi kogumiseks raha ja panin natuke juurde suuremaid sumasid, kui ingi projekti käigus lisatasudena saan. Nii koguneb tasapisi kodumasinate raha, reisimiseks ja lastele koolitarvete, riiete raha.

5 sammu võlgadest vabanemise suunas
http://www.tarbija24.ee/?id=195091

Kui tasumata arved üksteise peale kuhjuvad ning käsi saabuvaid ümbrikuid avamast tõrgub, on viimane aeg midagi ette võtta. Maksmise edasilükkamisest ei ole samuti abi, sest järgmisel kuul avastad täpselt samamoodi, et raha ei ole. Ava silmad ja hakka tegutsema. Kui rahaasjad metsa kisuvad, pole ka maohaavad ja depressioon enam kaugel, unetutest öödest rääkimata. Püüa oma tervist säästa ja alusta võlgnevuste likvideerimist juba täna ning alustuseks sulle siit viis lihtsat ja lühikest nõuannet, mida vahendab veebikülg Din Privatekonomi. Ning pea meeles - sa ei ole oma mures üksi, sinusuguseid on palju.

1. Koosta võlgadest täpne ülevaade.
Selgita välja, kellele ja mille eest sa võlgu oled. Kui palju? Koosta nimekiri, et sul oleks võlgadest täielik ülevaade.

2. Koosta eelarve.
Koosta igapäevase majandamise plaan ehk eelarve. Kirjuta üles oma sissetulekud ja hädapärased väljaminekud. Arvuta välja, kui palju jääb sul iga kuu raha alles võlakohustuste vähendamiseks.

3. Muuda harjumusi.
Kui eelarvest üksi ei piisa probleemide lahendamiseks, siis mõtle, mida saaksid veel teha. Kas sissetulekuid oleks võimalik suurendada või väljaminekuid vähendada? Kas sul on midagi, mille võiksid maha müüa? On sul püsitellimusi, mille võiksid lõpetada? Ehk saaksid teha lisatööd - selle asemel, et õhtuid diivanil veeta?

4. Prioriteeri ja maksa.
Koosta plaan, kuidas maksta tagasi nii suur osa võlgadest, kui vähegi võimalik. Oluline on valida välja need maksed, mis tuleb tasuda esmajärjekorras. Siin tasub võtta ühendust kõigi võlausaldajatega ning uurida nende käest, mida toob kaasa maksetega viivitamine või nende edasilükkamine.

5. Sulge kõik krediitkaardid ja arvelduskrediidid.
Lõpeta krediitkaartide kasutamine, sest võlgades inimesele tekitavad need enamjaolt vaid lõputu nõiaringi.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...