5. märts 2014

Tallinnas muutub invatakso teenuse korraldus

Edastan Raepressi  5. märts 2014 uudise, mis on invatakso teenuse korralduse muutuse kohta.

Alates märtsikuust korraldab invatakso teenust Tallinnas  Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, seni on teenust osutanud Tallinna Puuetega Inimeste Koda.
Klientide vastuvõtt jätkub Tallinna Puuetega Inimeste Kojas, Endla 59 tuba 104 esmaspäeval kell 15-18, teisipäeval kell 13-16 ja neljapäeval 10-16.
Kontaktandmed: tel 6457 465, tiia.tiik@tallinnlv.ee
Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on invatakso teenus täitnud oma eesmärgi, paljude puuetega inimeste liikumisvõimalused on paranenud ning sellega seoses tõusnud inimeste elukvaliteet ja toimetulek tänu juurdepääsu võimaldamisega üldistele avalikele teenustele.
„Teenuse korralduse muudatus võimaldab ühendada linnas puuetega inimeste transporditeenuse ühtse koordineerimise alla,“ märkis Martinson.
Taksokaarte väljastatakse puuetega inimestele, kelle alaliseks elukohaks on rahvastikuregistri andmetel Tallinn ja kellel on tuvastatud raske või sügav liikumis-, nägemis-  või liitpuue ning kes oma puude tõttu ei saa kasutada ühistransporti iseseisvalt ega kõrvalabita. Teenuse saaja peab olema vähemalt kolmeaastane.
Taksoteenust osutavad magnetkaardi alusel AS Tulika Takso ja ratastoolibussi klientidele Termaki Autopargi AS. Tellimine Tulika Takso telefonil 612 0030, e-maili teel info@tulika.ee, SMS-iga 53 34 5859. Invabussi ettetellimine vähemalt 12 tundi, võimalusel täidetakse tellimused kiiremini. 
Invataksoteenust osutatakse Tallinnas alates 1998. aastast ja 1. veebruari 2014 seisuga oli teenuse kasutajaid 1452 inimest. Tallinnas on aasta alguse seisuga  26 398 puuetega inimest.

Kommentaare ei ole:

Kevadpuhkus Türgis 2

Tuba oli väga hea asukohaga, kõik mugavused ja ligipääsetavus ja kohandused ka Arko jaoks. Piisavalt ruumi rõdule pääsemiseks. Muideks kodus...